Inne nasze serwisy: Mikrodermabrazja  •  Liposukcja  •  Lipoliza  •  Manicure hybrydowy  •  Manicure japoński
peeling
Promowane gabinety
  • Wkrótce...





Reklama

Czy warto samodzielnie wykonywać peeling kawitacyjny?

Kawitacja zbiera słowa uznania, coraz więcej kobiet nie ukrywa więc swojego zainteresowania oczyszczaniem skóry twarzy, pleców oraz dekoltu poprzez siłę ultradźwięków. Wiele pań utrzymuje jednak, że napięty harmonogram uniemożliwia im regularne wizyty w salonie kosmetycznym, a przecież to właśnie regularność przesądza o skuteczności wspomnianego zabiegu. Od jakiegoś czasu można tymczasem usłyszeć o tym, że istnieje alternatywa dla peelingu kawitacyjnego wykonywanego w salonie kosmetycznym. Alternatywą tą są zabiegi wykonywane w domowym zaciszu, naprawdę nie sposób dziwić się przy tym, że wzbudzają one duże emocje.

Niestety, zawodowe kosmetyczki nie mają dla nas najlepszych wiadomości, a zdecydowana większość z nich zdecydowanie odradza nam stosowanie sprzętu do kawitacji w domu. Podstawowym problemem wydaje się przy tym nie to, że zabieg wymaga dużego doświadczenia, ale to, że sprzęt do jego stosowania wcale nie musi być rozwiązaniem najwyższej jakości. Barierą, która odstrasza większość potencjalnych amatorek domowej kawitacji to oczywiście jego cena sięgająca kilkuset euro, kosmetyczki zwracają przy tym uwagę i na niepewne źródła pochodzenia wspomnianych urządzeń. Najczęściej kupuje się je na aukcjach internetowych nie mając nawet pewności, czy zamówiony model będzie wyposażony w instrukcję w języku polskim. Nie można przy tym zapominać, że podczas zabiegu kawitacji mamy do czynienia z prądem, a w związku z tym ryzyko poparzenia nie jest wcale aż tak niskie, jak chciałybyśmy w to wierzyć.

Jeżeli jednak wydaje nam się, że posiadamy niezbędne doświadczenie oraz zaufanie do producenta sprzętu do kawitacji, zawsze możemy spróbować swoich sił. Upewnijmy się jednak, że urządzenie działa bezawaryjnie, a my nie tylko przeczytałyśmy instrukcję, ale również zrozumiałyśmy jej treść. Jeszcze przed pierwszym samodzielnym zabiegiem warto skonsultować się ze znajomą kosmetyczką, to właśnie ona może bowiem wskazać nam najlepsze kosmetyki, które będziemy stosowały bezpośrednio po peelingu kawitacyjnym. Wiele kobiet zapomina o tym, że peeling z wykorzystaniem ultradźwięków to zaledwie część zabiegu zwanego potocznie kawitacją. Zazwyczaj kosmetyczka wykonuje w trakcie jego trwania znacznie więcej czynności i to właśnie połączenie jej wysiłków z niezwykłą mocą ultradźwięków przynosi najbardziej spektakularne rezultaty. Sięganie po urządzenie do kawitacji beż odpowiedniego przygotowania skóry może zatem niekiedy poważnie rozczarować.

Na szczęście kobiety, które narzekają na bardzo napięty plan dnia uniemożliwiający im odwiedzenie kosmetyczki, a tym samym zadbanie o skórę twarzy lub dekolt coraz częściej mogą myśleć o alternatywie. Pewna grupa kosmetyczek już od jakiegoś czasu deklaruje, że może przeprowadzić kawitację nie w gabinecie, ale w domu klientki. Jeżeli podobną ofertę złoży nam osoba, którą znamy i co do której mamy pewność, że świadczy swoje usługi w solidny sposób, nic nie stoi na przeszkodzie temu, abyśmy przetestowały takie rozwiązanie i same przekonały się o tym, na ile jest ono skuteczne.