Inne nasze serwisy: Mikrodermabrazja  •  Liposukcja  •  Lipoliza  •  Manicure hybrydowy  •  Manicure japoński
peeling
Promowane gabinety
  • Wkrótce...





Reklama

Wskazania do peelingu kawitacyjnego

Peeling wykonywany za pomocą ultradźwięków jest jednym ze skuteczniejszych i bezbolesnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Podobnie jak przy innych tego rodzaju czynnościach kosmetologicznych, również i tutaj istnieją pewne wskazania, jak i przeciwwskazania.

Nie tylko dla cery tłustej

Generalnie każdy rodzaj skóry jest idealny do zrobienia peelingu kawitacyjnego. Zwłaszcza gdy naszym celem jest całkowita regeneracja i dogłębne oczyszczenie cery z zanieczyszczeń oraz poprawa jej kondycji. I nawet skóra wrażliwa nie jest żadną przeszkodą ani tym bardziej przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Chociaż bez wątpienia przyda się on cerze trądzikowej, której po wągrach i pryszczach pozostały nieestetycznie wyglądające blizny. Ale także efektywnie likwiduje przebarwienia oraz wygładza nawet głękokie zmarszczki. Ponadto peeling kawitacyjny jest zalecany szczególnie dla osób palących nikotynę, która sprawia, iż skóra twarzy wygląda na zmęczoną i poszarzałą. W dodatku usuwa trudne do eliminacji cienie pod oczami i opuchliznę wokół nich.

Skóra wrażliwa przeciwwskazaniem?

Warto skusić się na wizytę w gabinecie kosmetologicznym i wypróbować peeling kawitacyjny, aby zachwycić się jego rezultatami, którymi jest nieskazitelnie piękna cera. Czy jednak wszyscy mogą korzystać z jego dobrodziejstw bez ograniczeń i nie zważając na posiadany rodzaj skóry? Na szczęście nadwrażliwość cery nie umożliwia poddanie się peelingowi kawitacyjnemu. Dlatego i skóra wrażliwa może czerpać z niego same korzyści, nie narażając się przy tym na wystąpienie podrażnień. Niemniej jednak jedynym ograniczeniem w tym względzie jest skłonność do teleangiektazji, czyli rozszerzonych drobnych naczynek krwionośnych, które wskazują na zaburzenia krążenia. Naturalnie i w tym przypadku zrobienie peelingu kawitacyjnego nie musi okazać się niewykonalne. Jednak decyzję powinien podjąć dermatolog. Ponadto zastosowanie ultradźwięków zaleca się osobom, które ukończyły 25 rok życia.